bouc'haliañ

English : to use an axe

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : bouc'haliet
Action form : bezañ o vouc'haliañ
"en ur" form : en ur vouc'haliañ

Indicative

Present

    Present S1. bouc'halian S2. bouc'haliez S3. bouc'hailh P1. bouc'haliomp P2. bouc'hailhit P3. bouc'haliont I. bouc'halier
  • S1.
    bouc'halian
  • S2.
    bouc'haliez
  • S3.
    bouc'hailh
  • P1.
    bouc'haliomp
  • P2.
    bouc'hailhit
  • P3.
    bouc'haliont
  • I.
    bouc'halier

Imperfect

    Imperfect S1. bouc'halien S2. bouc'halies S3. bouc'halie P1. bouc'haliemp P2. bouc'haliec'h P3. bouc'halient I. bouc'halied
  • S1.
    bouc'halien
  • S2.
    bouc'halies
  • S3.
    bouc'halie
  • P1.
    bouc'haliemp
  • P2.
    bouc'haliec'h
  • P3.
    bouc'halient
  • I.
    bouc'halied

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. bouc'hailhis pe bouc'hailhjon S2. bouc'hailhjout S3. bouc'halias P1. bouc'hailhjomp P2. bouc'hailhjoc'h P3. bouc'hailhjont I. bouc'hailhjod
  • S1.
    bouc'hailhis
    pe
    bouc'hailhjon
  • S2.
    bouc'hailhjout
  • S3.
    bouc'halias
  • P1.
    bouc'hailhjomp
  • P2.
    bouc'hailhjoc'h
  • P3.
    bouc'hailhjont
  • I.
    bouc'hailhjod

Future

    Future S1. bouc'hailhin S2. bouc'hailhi S3. bouc'halio P1. bouc'hailhimp P2. bouc'haliot pe bouc'halioc'h P3. bouc'hailhint I. bouc'halior
  • S1.
    bouc'hailhin
  • S2.
    bouc'hailhi
  • S3.
    bouc'halio
  • P1.
    bouc'hailhimp
  • P2.
    bouc'haliot
    pe
    bouc'halioc'h
  • P3.
    bouc'hailhint
  • I.
    bouc'halior
    Future S1. bouc'hailhin S2. bouc'hailhi S3. bouc'halio P1. bouc'hailhfomp P2. bouc'hailhfet P3. bouc'hailhfont I. bouc'hailhfer
  • S1.
    bouc'hailhin
  • S2.
    bouc'hailhi
  • S3.
    bouc'halio
  • P1.
    bouc'hailhfomp
  • P2.
    bouc'hailhfet
  • P3.
    bouc'hailhfont
  • I.
    bouc'hailhfer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. bouc'hailhfen S2. bouc'hailhfes S3. bouc'hailhfe P1. bouc'hailhfemp P2. bouc'hailhfec'h P3. bouc'hailhfent I. bouc'hailhfed
  • S1.
    bouc'hailhfen
  • S2.
    bouc'hailhfes
  • S3.
    bouc'hailhfe
  • P1.
    bouc'hailhfemp
  • P2.
    bouc'hailhfec'h
  • P3.
    bouc'hailhfent
  • I.
    bouc'hailhfed
    Potential conditional (present) S1. bouc'hailhen S2. bouc'hailhes S3. bouc'hailhe P1. bouc'hailhemp P2. bouc'hailhec'h P3. bouc'hailhent I. bouc'hailhed
  • S1.
    bouc'hailhen
  • S2.
    bouc'hailhes
  • S3.
    bouc'hailhe
  • P1.
    bouc'hailhemp
  • P2.
    bouc'hailhec'h
  • P3.
    bouc'hailhent
  • I.
    bouc'hailhed
    Potential conditional (present) S1. bouc'hailhehen pe bouc'hailhahen S2. bouc'hailhehes pe bouc'hailhahes S3. bouc'hailhehe pe bouc'hailhahe P1. bouc'hailhehemp pe bouc'hailhahemp P2. bouc'hailhehec'h pe bouc'hailhahec'h P3. bouc'hailhehent pe bouc'hailhahent I. bouc'hailhehed pe bouc'hailhahed
  • S1.
    bouc'hailhehen
    pe
    bouc'hailhahen
  • S2.
    bouc'hailhehes
    pe
    bouc'hailhahes
  • S3.
    bouc'hailhehe
    pe
    bouc'hailhahe
  • P1.
    bouc'hailhehemp
    pe
    bouc'hailhahemp
  • P2.
    bouc'hailhehec'h
    pe
    bouc'hailhahec'h
  • P3.
    bouc'hailhehent
    pe
    bouc'hailhahent
  • I.
    bouc'hailhehed
    pe
    bouc'hailhahed
    Potential conditional (present) S1. bouc'hailhen S2. bouc'hailhes S3. bouc'hailhe P1. bouc'hailhemp P2. bouc'hailhec'h P3. bouc'hailhent I. bouc'hailhed
  • S1.
    bouc'hailhen
  • S2.
    bouc'hailhes
  • S3.
    bouc'hailhe
  • P1.
    bouc'hailhemp
  • P2.
    bouc'hailhec'h
  • P3.
    bouc'hailhent
  • I.
    bouc'hailhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. bouc'hailhjen S2. bouc'hailhjes S3. bouc'hailhje P1. bouc'hailhjemp P2. bouc'hailhjec'h P3. bouc'hailhjent I. bouc'hailhjed
  • S1.
    bouc'hailhjen
  • S2.
    bouc'hailhjes
  • S3.
    bouc'hailhje
  • P1.
    bouc'hailhjemp
  • P2.
    bouc'hailhjec'h
  • P3.
    bouc'hailhjent
  • I.
    bouc'hailhjed
    Unreal conditional (past) S1. bouc'hailhzen S2. bouc'hailhzes S3. bouc'hailhze P1. bouc'hailhzemp P2. bouc'hailhzec'h P3. bouc'hailhzent I. bouc'hailhzed
  • S1.
    bouc'hailhzen
  • S2.
    bouc'hailhzes
  • S3.
    bouc'hailhze
  • P1.
    bouc'hailhzemp
  • P2.
    bouc'hailhzec'h
  • P3.
    bouc'hailhzent
  • I.
    bouc'hailhzed
    Unreal conditional (past) S1. bouc'hailhezen pe bouc'hailhazen S2. bouc'hailhezes pe bouc'hailhazes S3. bouc'hailheze pe bouc'hailhaze P1. bouc'hailhezemp pe bouc'hailhazemp P2. bouc'hailhezec'h pe bouc'hailhazec'h P3. bouc'hailhezent pe bouc'hailhazent I. bouc'hailhezed pe bouc'hailhazed
  • S1.
    bouc'hailhezen
    pe
    bouc'hailhazen
  • S2.
    bouc'hailhezes
    pe
    bouc'hailhazes
  • S3.
    bouc'hailheze
    pe
    bouc'hailhaze
  • P1.
    bouc'hailhezemp
    pe
    bouc'hailhazemp
  • P2.
    bouc'hailhezec'h
    pe
    bouc'hailhazec'h
  • P3.
    bouc'hailhezent
    pe
    bouc'hailhazent
  • I.
    bouc'hailhezed
    pe
    bouc'hailhazed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. bouc'hailh S3. bouc'haliet P1. bouc'haliomp P2. bouc'hailhit P3. bouc'halient I.
  • S1.
  • S2.
    bouc'hailh
  • S3.
    bouc'haliet
  • P1.
    bouc'haliomp
  • P2.
    bouc'hailhit
  • P3.
    bouc'halient
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na vouc'hailh ket
  • S3. na vouc'haliet ket
  • P1. na vouc'haliomp ket
  • P2. na vouc'hailhit ket
  • P3. na vouc'halient ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na vouc'hailh ket S3. na vouc'haliet ket P1. na vouc'haliomp ket P2. na vouc'hailhit ket P3. na vouc'halient ket I.