c'hwiliañ

English : to search, to rummage through

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : c'hwiliet
Action form : bezañ o c'hwiliañ
"en ur" form : en ur c'hwiliañ

Indicative

Present

    Present S1. c'hwilian S2. c'hwiliez S3. c'hwiilh P1. c'hwiliomp P2. c'hwiilhit P3. c'hwiliont I. c'hwilier
  • S1.
    c'hwilian
  • S2.
    c'hwiliez
  • S3.
    c'hwiilh
  • P1.
    c'hwiliomp
  • P2.
    c'hwiilhit
  • P3.
    c'hwiliont
  • I.
    c'hwilier

Imperfect

    Imperfect S1. c'hwilien S2. c'hwilies S3. c'hwilie P1. c'hwiliemp P2. c'hwiliec'h P3. c'hwilient I. c'hwilied
  • S1.
    c'hwilien
  • S2.
    c'hwilies
  • S3.
    c'hwilie
  • P1.
    c'hwiliemp
  • P2.
    c'hwiliec'h
  • P3.
    c'hwilient
  • I.
    c'hwilied

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. c'hwiilhis pe c'hwiilhjon S2. c'hwiilhjout S3. c'hwilias P1. c'hwiilhjomp P2. c'hwiilhjoc'h P3. c'hwiilhjont I. c'hwiilhjod
  • S1.
    c'hwiilhis
    pe
    c'hwiilhjon
  • S2.
    c'hwiilhjout
  • S3.
    c'hwilias
  • P1.
    c'hwiilhjomp
  • P2.
    c'hwiilhjoc'h
  • P3.
    c'hwiilhjont
  • I.
    c'hwiilhjod

Future

    Future S1. c'hwiilhin S2. c'hwiilhi S3. c'hwilio P1. c'hwiilhimp P2. c'hwiliot pe c'hwilioc'h P3. c'hwiilhint I. c'hwilior
  • S1.
    c'hwiilhin
  • S2.
    c'hwiilhi
  • S3.
    c'hwilio
  • P1.
    c'hwiilhimp
  • P2.
    c'hwiliot
    pe
    c'hwilioc'h
  • P3.
    c'hwiilhint
  • I.
    c'hwilior
    Future S1. c'hwiilhin S2. c'hwiilhi S3. c'hwilio P1. c'hwiilhfomp P2. c'hwiilhfet P3. c'hwiilhfont I. c'hwiilhfer
  • S1.
    c'hwiilhin
  • S2.
    c'hwiilhi
  • S3.
    c'hwilio
  • P1.
    c'hwiilhfomp
  • P2.
    c'hwiilhfet
  • P3.
    c'hwiilhfont
  • I.
    c'hwiilhfer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. c'hwiilhfen S2. c'hwiilhfes S3. c'hwiilhfe P1. c'hwiilhfemp P2. c'hwiilhfec'h P3. c'hwiilhfent I. c'hwiilhfed
  • S1.
    c'hwiilhfen
  • S2.
    c'hwiilhfes
  • S3.
    c'hwiilhfe
  • P1.
    c'hwiilhfemp
  • P2.
    c'hwiilhfec'h
  • P3.
    c'hwiilhfent
  • I.
    c'hwiilhfed
    Potential conditional (present) S1. c'hwiilhen S2. c'hwiilhes S3. c'hwiilhe P1. c'hwiilhemp P2. c'hwiilhec'h P3. c'hwiilhent I. c'hwiilhed
  • S1.
    c'hwiilhen
  • S2.
    c'hwiilhes
  • S3.
    c'hwiilhe
  • P1.
    c'hwiilhemp
  • P2.
    c'hwiilhec'h
  • P3.
    c'hwiilhent
  • I.
    c'hwiilhed
    Potential conditional (present) S1. c'hwiilhehen pe c'hwiilhahen S2. c'hwiilhehes pe c'hwiilhahes S3. c'hwiilhehe pe c'hwiilhahe P1. c'hwiilhehemp pe c'hwiilhahemp P2. c'hwiilhehec'h pe c'hwiilhahec'h P3. c'hwiilhehent pe c'hwiilhahent I. c'hwiilhehed pe c'hwiilhahed
  • S1.
    c'hwiilhehen
    pe
    c'hwiilhahen
  • S2.
    c'hwiilhehes
    pe
    c'hwiilhahes
  • S3.
    c'hwiilhehe
    pe
    c'hwiilhahe
  • P1.
    c'hwiilhehemp
    pe
    c'hwiilhahemp
  • P2.
    c'hwiilhehec'h
    pe
    c'hwiilhahec'h
  • P3.
    c'hwiilhehent
    pe
    c'hwiilhahent
  • I.
    c'hwiilhehed
    pe
    c'hwiilhahed
    Potential conditional (present) S1. c'hwiilhen S2. c'hwiilhes S3. c'hwiilhe P1. c'hwiilhemp P2. c'hwiilhec'h P3. c'hwiilhent I. c'hwiilhed
  • S1.
    c'hwiilhen
  • S2.
    c'hwiilhes
  • S3.
    c'hwiilhe
  • P1.
    c'hwiilhemp
  • P2.
    c'hwiilhec'h
  • P3.
    c'hwiilhent
  • I.
    c'hwiilhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. c'hwiilhjen S2. c'hwiilhjes S3. c'hwiilhje P1. c'hwiilhjemp P2. c'hwiilhjec'h P3. c'hwiilhjent I. c'hwiilhjed
  • S1.
    c'hwiilhjen
  • S2.
    c'hwiilhjes
  • S3.
    c'hwiilhje
  • P1.
    c'hwiilhjemp
  • P2.
    c'hwiilhjec'h
  • P3.
    c'hwiilhjent
  • I.
    c'hwiilhjed
    Unreal conditional (past) S1. c'hwiilhzen S2. c'hwiilhzes S3. c'hwiilhze P1. c'hwiilhzemp P2. c'hwiilhzec'h P3. c'hwiilhzent I. c'hwiilhzed
  • S1.
    c'hwiilhzen
  • S2.
    c'hwiilhzes
  • S3.
    c'hwiilhze
  • P1.
    c'hwiilhzemp
  • P2.
    c'hwiilhzec'h
  • P3.
    c'hwiilhzent
  • I.
    c'hwiilhzed
    Unreal conditional (past) S1. c'hwiilhezen pe c'hwiilhazen S2. c'hwiilhezes pe c'hwiilhazes S3. c'hwiilheze pe c'hwiilhaze P1. c'hwiilhezemp pe c'hwiilhazemp P2. c'hwiilhezec'h pe c'hwiilhazec'h P3. c'hwiilhezent pe c'hwiilhazent I. c'hwiilhezed pe c'hwiilhazed
  • S1.
    c'hwiilhezen
    pe
    c'hwiilhazen
  • S2.
    c'hwiilhezes
    pe
    c'hwiilhazes
  • S3.
    c'hwiilheze
    pe
    c'hwiilhaze
  • P1.
    c'hwiilhezemp
    pe
    c'hwiilhazemp
  • P2.
    c'hwiilhezec'h
    pe
    c'hwiilhazec'h
  • P3.
    c'hwiilhezent
    pe
    c'hwiilhazent
  • I.
    c'hwiilhezed
    pe
    c'hwiilhazed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. c'hwiilh S3. c'hwiliet P1. c'hwiliomp P2. c'hwiilhit P3. c'hwilient I.
  • S1.
  • S2.
    c'hwiilh
  • S3.
    c'hwiliet
  • P1.
    c'hwiliomp
  • P2.
    c'hwiilhit
  • P3.
    c'hwilient
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na c'hwiilh ket
  • S3. na c'hwiliet ket
  • P1. na c'hwiliomp ket
  • P2. na c'hwiilhit ket
  • P3. na c'hwilient ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na c'hwiilh ket S3. na c'hwiliet ket P1. na c'hwiliomp ket P2. na c'hwiilhit ket P3. na c'hwilient ket I.