degizañ

Sadly, we don't have an english translation for this verb. If you know it, you can help us by sending us a message.
Report an error
Past participle : degizet
Action form : bezañ o tegizañ
"en ur" form : en ur zegizañ

Indicative

Present

    Present S1. degizan S2. degizez S3. degiz P1. degizomp P2. degizit P3. degizont I. degizer
  • S1.
    degizan
  • S2.
    degizez
  • S3.
    degiz
  • P1.
    degizomp
  • P2.
    degizit
  • P3.
    degizont
  • I.
    degizer

Imperfect

    Imperfect S1. degizen S2. degizes S3. degize P1. degizemp P2. degizec'h P3. degizent I. degized
  • S1.
    degizen
  • S2.
    degizes
  • S3.
    degize
  • P1.
    degizemp
  • P2.
    degizec'h
  • P3.
    degizent
  • I.
    degized

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. degizis pe degizjon S2. degizjout S3. degizas P1. degizjomp P2. degizjoc'h P3. degizjont I. degizjod
  • S1.
    degizis
    pe
    degizjon
  • S2.
    degizjout
  • S3.
    degizas
  • P1.
    degizjomp
  • P2.
    degizjoc'h
  • P3.
    degizjont
  • I.
    degizjod

Future

    Future S1. degizin S2. degizi S3. degizo P1. degizimp P2. degizot pe degizoc'h P3. degizint I. degizor
  • S1.
    degizin
  • S2.
    degizi
  • S3.
    degizo
  • P1.
    degizimp
  • P2.
    degizot
    pe
    degizoc'h
  • P3.
    degizint
  • I.
    degizor
    Future S1. degizin S2. degizi S3. degizo P1. degizfomp P2. degizfet P3. degizfont I. degizfer
  • S1.
    degizin
  • S2.
    degizi
  • S3.
    degizo
  • P1.
    degizfomp
  • P2.
    degizfet
  • P3.
    degizfont
  • I.
    degizfer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. degizfen S2. degizfes S3. degizfe P1. degizfemp P2. degizfec'h P3. degizfent I. degizfed
  • S1.
    degizfen
  • S2.
    degizfes
  • S3.
    degizfe
  • P1.
    degizfemp
  • P2.
    degizfec'h
  • P3.
    degizfent
  • I.
    degizfed
    Potential conditional (present) S1. degizhen S2. degizhes S3. degizhe P1. degizhemp P2. degizhec'h P3. degizhent I. degizhed
  • S1.
    degizhen
  • S2.
    degizhes
  • S3.
    degizhe
  • P1.
    degizhemp
  • P2.
    degizhec'h
  • P3.
    degizhent
  • I.
    degizhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. degizjen S2. degizjes S3. degizje P1. degizjemp P2. degizjec'h P3. degizjent I. degizjed
  • S1.
    degizjen
  • S2.
    degizjes
  • S3.
    degizje
  • P1.
    degizjemp
  • P2.
    degizjec'h
  • P3.
    degizjent
  • I.
    degizjed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. degiz S3. degizet P1. degizomp P2. degizit P3. degizent I.
  • S1.
  • S2.
    degiz
  • S3.
    degizet
  • P1.
    degizomp
  • P2.
    degizit
  • P3.
    degizent
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na zegiz ket
  • S3. na zegizet ket
  • P1. na zegizomp ket
  • P2. na zegizit ket
  • P3. na zegizent ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na zegiz ket S3. na zegizet ket P1. na zegizomp ket P2. na zegizit ket P3. na zegizent ket I.