degouezhout

Other forms : degouezhañ , degouezhet (Gwenedeg )

English : to arrive, to happen, to arise, to agree, to intervene, to obviate, to fall (to), to meet (someone), to constitute oneself, (to bring back, to grow old, (to weaken oneself), to evolve (in a derogatory sense), to inherit, to return , incumbent

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : degouezhet
Action form : bezañ o tegouezhout
"en ur" form : en ur zegouezhout

Indicative

Present

    Present S1. degouezhan S2. degouezhez S3. degouezh P1. degouezhomp P2. degouezhit P3. degouezhont I. degouezher
  • S1.
    degouezhan
  • S2.
    degouezhez
  • S3.
    degouezh
  • P1.
    degouezhomp
  • P2.
    degouezhit
  • P3.
    degouezhont
  • I.
    degouezher

Imperfect

    Imperfect S1. degouezhen S2. degouezhes S3. degouezhe P1. degouezhemp P2. degouezhec'h P3. degouezhent I. degouezhed
  • S1.
    degouezhen
  • S2.
    degouezhes
  • S3.
    degouezhe
  • P1.
    degouezhemp
  • P2.
    degouezhec'h
  • P3.
    degouezhent
  • I.
    degouezhed

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. degouezhis pe degouezhjon S2. degouezhjout S3. degouezhas P1. degouezhjomp P2. degouezhjoc'h P3. degouezhjont I. degouezhjod
  • S1.
    degouezhis
    pe
    degouezhjon
  • S2.
    degouezhjout
  • S3.
    degouezhas
  • P1.
    degouezhjomp
  • P2.
    degouezhjoc'h
  • P3.
    degouezhjont
  • I.
    degouezhjod

Future

    Future S1. degouezhin S2. degouezhi S3. degouezho P1. degouezhimp P2. degouezhot pe degouezhoc'h P3. degouezhint I. degouezhor
  • S1.
    degouezhin
  • S2.
    degouezhi
  • S3.
    degouezho
  • P1.
    degouezhimp
  • P2.
    degouezhot
    pe
    degouezhoc'h
  • P3.
    degouezhint
  • I.
    degouezhor
    Future S1. degouezhin S2. degouezhi S3. degouezho P1. degouezhfomp P2. degouezhfet P3. degouezhfont I. degouezhfer
  • S1.
    degouezhin
  • S2.
    degouezhi
  • S3.
    degouezho
  • P1.
    degouezhfomp
  • P2.
    degouezhfet
  • P3.
    degouezhfont
  • I.
    degouezhfer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. degouezhfen S2. degouezhfes S3. degouezhfe P1. degouezhfemp P2. degouezhfec'h P3. degouezhfent I. degouezhfed
  • S1.
    degouezhfen
  • S2.
    degouezhfes
  • S3.
    degouezhfe
  • P1.
    degouezhfemp
  • P2.
    degouezhfec'h
  • P3.
    degouezhfent
  • I.
    degouezhfed
    Potential conditional (present) S1. degouezhhen S2. degouezhhes S3. degouezhhe P1. degouezhhemp P2. degouezhhec'h P3. degouezhhent I. degouezhhed
  • S1.
    degouezhhen
  • S2.
    degouezhhes
  • S3.
    degouezhhe
  • P1.
    degouezhhemp
  • P2.
    degouezhhec'h
  • P3.
    degouezhhent
  • I.
    degouezhhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. degouezhjen S2. degouezhjes S3. degouezhje P1. degouezhjemp P2. degouezhjec'h P3. degouezhjent I. degouezhjed
  • S1.
    degouezhjen
  • S2.
    degouezhjes
  • S3.
    degouezhje
  • P1.
    degouezhjemp
  • P2.
    degouezhjec'h
  • P3.
    degouezhjent
  • I.
    degouezhjed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. degouezh S3. degouezhet P1. degouezhomp P2. degouezhit P3. degouezhent I.
  • S1.
  • S2.
    degouezh
  • S3.
    degouezhet
  • P1.
    degouezhomp
  • P2.
    degouezhit
  • P3.
    degouezhent
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na zegouezh ket
  • S3. na zegouezhet ket
  • P1. na zegouezhomp ket
  • P2. na zegouezhit ket
  • P3. na zegouezhent ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na zegouezh ket S3. na zegouezhet ket P1. na zegouezhomp ket P2. na zegouezhit ket P3. na zegouezhent ket I.