diguzuliañ

English : to advise against, dissuade

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : diguzuliet
Action form : bezañ o tiguzuliañ
"en ur" form : en ur ziguzuliañ

Indicative

Present

    Present S1. diguzulian S2. diguzuliez S3. diguzuilh P1. diguzuliomp P2. diguzuilhit P3. diguzuliont I. diguzulier
  • S1.
    diguzulian
  • S2.
    diguzuliez
  • S3.
    diguzuilh
  • P1.
    diguzuliomp
  • P2.
    diguzuilhit
  • P3.
    diguzuliont
  • I.
    diguzulier

Imperfect

    Imperfect S1. diguzulien S2. diguzulies S3. diguzulie P1. diguzuliemp P2. diguzuliec'h P3. diguzulient I. diguzulied
  • S1.
    diguzulien
  • S2.
    diguzulies
  • S3.
    diguzulie
  • P1.
    diguzuliemp
  • P2.
    diguzuliec'h
  • P3.
    diguzulient
  • I.
    diguzulied

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. diguzuilhis pe diguzuilhjon S2. diguzuilhjout S3. diguzulias P1. diguzuilhjomp P2. diguzuilhjoc'h P3. diguzuilhjont I. diguzuilhjod
  • S1.
    diguzuilhis
    pe
    diguzuilhjon
  • S2.
    diguzuilhjout
  • S3.
    diguzulias
  • P1.
    diguzuilhjomp
  • P2.
    diguzuilhjoc'h
  • P3.
    diguzuilhjont
  • I.
    diguzuilhjod

Future

    Future S1. diguzuilhin S2. diguzuilhi S3. diguzulio P1. diguzuilhimp P2. diguzuliot pe diguzulioc'h P3. diguzuilhint I. diguzulior
  • S1.
    diguzuilhin
  • S2.
    diguzuilhi
  • S3.
    diguzulio
  • P1.
    diguzuilhimp
  • P2.
    diguzuliot
    pe
    diguzulioc'h
  • P3.
    diguzuilhint
  • I.
    diguzulior
    Future S1. diguzuilhin S2. diguzuilhi S3. diguzulio P1. diguzuilhfomp P2. diguzuilhfet P3. diguzuilhfont I. diguzuilhfer
  • S1.
    diguzuilhin
  • S2.
    diguzuilhi
  • S3.
    diguzulio
  • P1.
    diguzuilhfomp
  • P2.
    diguzuilhfet
  • P3.
    diguzuilhfont
  • I.
    diguzuilhfer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. diguzuilhfen S2. diguzuilhfes S3. diguzuilhfe P1. diguzuilhfemp P2. diguzuilhfec'h P3. diguzuilhfent I. diguzuilhfed
  • S1.
    diguzuilhfen
  • S2.
    diguzuilhfes
  • S3.
    diguzuilhfe
  • P1.
    diguzuilhfemp
  • P2.
    diguzuilhfec'h
  • P3.
    diguzuilhfent
  • I.
    diguzuilhfed
    Potential conditional (present) S1. diguzuilhen S2. diguzuilhes S3. diguzuilhe P1. diguzuilhemp P2. diguzuilhec'h P3. diguzuilhent I. diguzuilhed
  • S1.
    diguzuilhen
  • S2.
    diguzuilhes
  • S3.
    diguzuilhe
  • P1.
    diguzuilhemp
  • P2.
    diguzuilhec'h
  • P3.
    diguzuilhent
  • I.
    diguzuilhed
    Potential conditional (present) S1. diguzuilhehen pe diguzuilhahen S2. diguzuilhehes pe diguzuilhahes S3. diguzuilhehe pe diguzuilhahe P1. diguzuilhehemp pe diguzuilhahemp P2. diguzuilhehec'h pe diguzuilhahec'h P3. diguzuilhehent pe diguzuilhahent I. diguzuilhehed pe diguzuilhahed
  • S1.
    diguzuilhehen
    pe
    diguzuilhahen
  • S2.
    diguzuilhehes
    pe
    diguzuilhahes
  • S3.
    diguzuilhehe
    pe
    diguzuilhahe
  • P1.
    diguzuilhehemp
    pe
    diguzuilhahemp
  • P2.
    diguzuilhehec'h
    pe
    diguzuilhahec'h
  • P3.
    diguzuilhehent
    pe
    diguzuilhahent
  • I.
    diguzuilhehed
    pe
    diguzuilhahed
    Potential conditional (present) S1. diguzuilhen S2. diguzuilhes S3. diguzuilhe P1. diguzuilhemp P2. diguzuilhec'h P3. diguzuilhent I. diguzuilhed
  • S1.
    diguzuilhen
  • S2.
    diguzuilhes
  • S3.
    diguzuilhe
  • P1.
    diguzuilhemp
  • P2.
    diguzuilhec'h
  • P3.
    diguzuilhent
  • I.
    diguzuilhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. diguzuilhjen S2. diguzuilhjes S3. diguzuilhje P1. diguzuilhjemp P2. diguzuilhjec'h P3. diguzuilhjent I. diguzuilhjed
  • S1.
    diguzuilhjen
  • S2.
    diguzuilhjes
  • S3.
    diguzuilhje
  • P1.
    diguzuilhjemp
  • P2.
    diguzuilhjec'h
  • P3.
    diguzuilhjent
  • I.
    diguzuilhjed
    Unreal conditional (past) S1. diguzuilhzen S2. diguzuilhzes S3. diguzuilhze P1. diguzuilhzemp P2. diguzuilhzec'h P3. diguzuilhzent I. diguzuilhzed
  • S1.
    diguzuilhzen
  • S2.
    diguzuilhzes
  • S3.
    diguzuilhze
  • P1.
    diguzuilhzemp
  • P2.
    diguzuilhzec'h
  • P3.
    diguzuilhzent
  • I.
    diguzuilhzed
    Unreal conditional (past) S1. diguzuilhezen pe diguzuilhazen S2. diguzuilhezes pe diguzuilhazes S3. diguzuilheze pe diguzuilhaze P1. diguzuilhezemp pe diguzuilhazemp P2. diguzuilhezec'h pe diguzuilhazec'h P3. diguzuilhezent pe diguzuilhazent I. diguzuilhezed pe diguzuilhazed
  • S1.
    diguzuilhezen
    pe
    diguzuilhazen
  • S2.
    diguzuilhezes
    pe
    diguzuilhazes
  • S3.
    diguzuilheze
    pe
    diguzuilhaze
  • P1.
    diguzuilhezemp
    pe
    diguzuilhazemp
  • P2.
    diguzuilhezec'h
    pe
    diguzuilhazec'h
  • P3.
    diguzuilhezent
    pe
    diguzuilhazent
  • I.
    diguzuilhezed
    pe
    diguzuilhazed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. diguzuilh S3. diguzuliet P1. diguzuliomp P2. diguzuilhit P3. diguzulient I.
  • S1.
  • S2.
    diguzuilh
  • S3.
    diguzuliet
  • P1.
    diguzuliomp
  • P2.
    diguzuilhit
  • P3.
    diguzulient
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na ziguzuilh ket
  • S3. na ziguzuliet ket
  • P1. na ziguzuliomp ket
  • P2. na ziguzuilhit ket
  • P3. na ziguzulient ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na ziguzuilh ket S3. na ziguzuliet ket P1. na ziguzuliomp ket P2. na ziguzuilhit ket P3. na ziguzulient ket I.