diraouliañ

Other forms : diraouiañ , diraouiñ , diraouañ , diraouliñ , diraoulañ

English : to unhoarse

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : diraouliet
Action form : bezañ o tiraouliañ
"en ur" form : en ur ziraouliañ

Indicative

Present

    Present S1. diraoulian S2. diraouliez S3. diraouilh P1. diraouliomp P2. diraouilhit P3. diraouliont I. diraoulier
  • S1.
    diraoulian
  • S2.
    diraouliez
  • S3.
    diraouilh
  • P1.
    diraouliomp
  • P2.
    diraouilhit
  • P3.
    diraouliont
  • I.
    diraoulier

Imperfect

    Imperfect S1. diraoulien S2. diraoulies S3. diraoulie P1. diraouliemp P2. diraouliec'h P3. diraoulient I. diraoulied
  • S1.
    diraoulien
  • S2.
    diraoulies
  • S3.
    diraoulie
  • P1.
    diraouliemp
  • P2.
    diraouliec'h
  • P3.
    diraoulient
  • I.
    diraoulied

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. diraouilhis pe diraouilhjon S2. diraouilhjout S3. diraoulias P1. diraouilhjomp P2. diraouilhjoc'h P3. diraouilhjont I. diraouilhjod
  • S1.
    diraouilhis
    pe
    diraouilhjon
  • S2.
    diraouilhjout
  • S3.
    diraoulias
  • P1.
    diraouilhjomp
  • P2.
    diraouilhjoc'h
  • P3.
    diraouilhjont
  • I.
    diraouilhjod

Future

    Future S1. diraouilhin S2. diraouilhi S3. diraoulio P1. diraouilhimp P2. diraouliot pe diraoulioc'h P3. diraouilhint I. diraoulior
  • S1.
    diraouilhin
  • S2.
    diraouilhi
  • S3.
    diraoulio
  • P1.
    diraouilhimp
  • P2.
    diraouliot
    pe
    diraoulioc'h
  • P3.
    diraouilhint
  • I.
    diraoulior
    Future S1. diraouilhin S2. diraouilhi S3. diraoulio P1. diraouilhfomp P2. diraouilhfet P3. diraouilhfont I. diraouilhfer
  • S1.
    diraouilhin
  • S2.
    diraouilhi
  • S3.
    diraoulio
  • P1.
    diraouilhfomp
  • P2.
    diraouilhfet
  • P3.
    diraouilhfont
  • I.
    diraouilhfer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. diraouilhfen S2. diraouilhfes S3. diraouilhfe P1. diraouilhfemp P2. diraouilhfec'h P3. diraouilhfent I. diraouilhfed
  • S1.
    diraouilhfen
  • S2.
    diraouilhfes
  • S3.
    diraouilhfe
  • P1.
    diraouilhfemp
  • P2.
    diraouilhfec'h
  • P3.
    diraouilhfent
  • I.
    diraouilhfed
    Potential conditional (present) S1. diraouilhen S2. diraouilhes S3. diraouilhe P1. diraouilhemp P2. diraouilhec'h P3. diraouilhent I. diraouilhed
  • S1.
    diraouilhen
  • S2.
    diraouilhes
  • S3.
    diraouilhe
  • P1.
    diraouilhemp
  • P2.
    diraouilhec'h
  • P3.
    diraouilhent
  • I.
    diraouilhed
    Potential conditional (present) S1. diraouilhehen pe diraouilhahen S2. diraouilhehes pe diraouilhahes S3. diraouilhehe pe diraouilhahe P1. diraouilhehemp pe diraouilhahemp P2. diraouilhehec'h pe diraouilhahec'h P3. diraouilhehent pe diraouilhahent I. diraouilhehed pe diraouilhahed
  • S1.
    diraouilhehen
    pe
    diraouilhahen
  • S2.
    diraouilhehes
    pe
    diraouilhahes
  • S3.
    diraouilhehe
    pe
    diraouilhahe
  • P1.
    diraouilhehemp
    pe
    diraouilhahemp
  • P2.
    diraouilhehec'h
    pe
    diraouilhahec'h
  • P3.
    diraouilhehent
    pe
    diraouilhahent
  • I.
    diraouilhehed
    pe
    diraouilhahed
    Potential conditional (present) S1. diraouilhen S2. diraouilhes S3. diraouilhe P1. diraouilhemp P2. diraouilhec'h P3. diraouilhent I. diraouilhed
  • S1.
    diraouilhen
  • S2.
    diraouilhes
  • S3.
    diraouilhe
  • P1.
    diraouilhemp
  • P2.
    diraouilhec'h
  • P3.
    diraouilhent
  • I.
    diraouilhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. diraouilhjen S2. diraouilhjes S3. diraouilhje P1. diraouilhjemp P2. diraouilhjec'h P3. diraouilhjent I. diraouilhjed
  • S1.
    diraouilhjen
  • S2.
    diraouilhjes
  • S3.
    diraouilhje
  • P1.
    diraouilhjemp
  • P2.
    diraouilhjec'h
  • P3.
    diraouilhjent
  • I.
    diraouilhjed
    Unreal conditional (past) S1. diraouilhzen S2. diraouilhzes S3. diraouilhze P1. diraouilhzemp P2. diraouilhzec'h P3. diraouilhzent I. diraouilhzed
  • S1.
    diraouilhzen
  • S2.
    diraouilhzes
  • S3.
    diraouilhze
  • P1.
    diraouilhzemp
  • P2.
    diraouilhzec'h
  • P3.
    diraouilhzent
  • I.
    diraouilhzed
    Unreal conditional (past) S1. diraouilhezen pe diraouilhazen S2. diraouilhezes pe diraouilhazes S3. diraouilheze pe diraouilhaze P1. diraouilhezemp pe diraouilhazemp P2. diraouilhezec'h pe diraouilhazec'h P3. diraouilhezent pe diraouilhazent I. diraouilhezed pe diraouilhazed
  • S1.
    diraouilhezen
    pe
    diraouilhazen
  • S2.
    diraouilhezes
    pe
    diraouilhazes
  • S3.
    diraouilheze
    pe
    diraouilhaze
  • P1.
    diraouilhezemp
    pe
    diraouilhazemp
  • P2.
    diraouilhezec'h
    pe
    diraouilhazec'h
  • P3.
    diraouilhezent
    pe
    diraouilhazent
  • I.
    diraouilhezed
    pe
    diraouilhazed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. diraouilh S3. diraouliet P1. diraouliomp P2. diraouilhit P3. diraoulient I.
  • S1.
  • S2.
    diraouilh
  • S3.
    diraouliet
  • P1.
    diraouliomp
  • P2.
    diraouilhit
  • P3.
    diraoulient
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na ziraouilh ket
  • S3. na ziraouliet ket
  • P1. na ziraouliomp ket
  • P2. na ziraouilhit ket
  • P3. na ziraoulient ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na ziraouilh ket S3. na ziraouliet ket P1. na ziraouliomp ket P2. na ziraouilhit ket P3. na ziraoulient ket I.