diweriñ

English : to cool down (a saucepan)

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : diweret
Action form : bezañ o tiweriñ
"en ur" form : en ur ziweriñ

Indicative

Present

    Present S1. diweran S2. diwerez S3. diwer P1. diweromp P2. diwerit P3. diweront I. diwerer
  • S1.
    diweran
  • S2.
    diwerez
  • S3.
    diwer
  • P1.
    diweromp
  • P2.
    diwerit
  • P3.
    diweront
  • I.
    diwerer

Imperfect

    Imperfect S1. diweren S2. diweres S3. diwere P1. diweremp P2. diwerec'h P3. diwerent I. diwered
  • S1.
    diweren
  • S2.
    diweres
  • S3.
    diwere
  • P1.
    diweremp
  • P2.
    diwerec'h
  • P3.
    diwerent
  • I.
    diwered

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. diweris pe diwerjon S2. diwerjout S3. diweras P1. diwerjomp P2. diwerjoc'h P3. diwerjont I. diwerjod
  • S1.
    diweris
    pe
    diwerjon
  • S2.
    diwerjout
  • S3.
    diweras
  • P1.
    diwerjomp
  • P2.
    diwerjoc'h
  • P3.
    diwerjont
  • I.
    diwerjod

Future

    Future S1. diwerin S2. diweri S3. diwero P1. diwerimp P2. diwerot pe diweroc'h P3. diwerint I. diweror
  • S1.
    diwerin
  • S2.
    diweri
  • S3.
    diwero
  • P1.
    diwerimp
  • P2.
    diwerot
    pe
    diweroc'h
  • P3.
    diwerint
  • I.
    diweror
    Future S1. diwerin S2. diweri S3. diwero P1. diwerfomp P2. diwerfet P3. diwerfont I. diwerfer
  • S1.
    diwerin
  • S2.
    diweri
  • S3.
    diwero
  • P1.
    diwerfomp
  • P2.
    diwerfet
  • P3.
    diwerfont
  • I.
    diwerfer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. diwerfen S2. diwerfes S3. diwerfe P1. diwerfemp P2. diwerfec'h P3. diwerfent I. diwerfed
  • S1.
    diwerfen
  • S2.
    diwerfes
  • S3.
    diwerfe
  • P1.
    diwerfemp
  • P2.
    diwerfec'h
  • P3.
    diwerfent
  • I.
    diwerfed
    Potential conditional (present) S1. diwerhen S2. diwerhes S3. diwerhe P1. diwerhemp P2. diwerhec'h P3. diwerhent I. diwerhed
  • S1.
    diwerhen
  • S2.
    diwerhes
  • S3.
    diwerhe
  • P1.
    diwerhemp
  • P2.
    diwerhec'h
  • P3.
    diwerhent
  • I.
    diwerhed
    Potential conditional (present) S1. diwerehen pe diwerahen S2. diwerehes pe diwerahes S3. diwerehe pe diwerahe P1. diwerehemp pe diwerahemp P2. diwerehec'h pe diwerahec'h P3. diwerehent pe diwerahent I. diwerehed pe diwerahed
  • S1.
    diwerehen
    pe
    diwerahen
  • S2.
    diwerehes
    pe
    diwerahes
  • S3.
    diwerehe
    pe
    diwerahe
  • P1.
    diwerehemp
    pe
    diwerahemp
  • P2.
    diwerehec'h
    pe
    diwerahec'h
  • P3.
    diwerehent
    pe
    diwerahent
  • I.
    diwerehed
    pe
    diwerahed
    Potential conditional (present) S1. diwerhen S2. diwerhes S3. diwerhe P1. diwerhemp P2. diwerhec'h P3. diwerhent I. diwerhed
  • S1.
    diwerhen
  • S2.
    diwerhes
  • S3.
    diwerhe
  • P1.
    diwerhemp
  • P2.
    diwerhec'h
  • P3.
    diwerhent
  • I.
    diwerhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. diwerjen S2. diwerjes S3. diwerje P1. diwerjemp P2. diwerjec'h P3. diwerjent I. diwerjed
  • S1.
    diwerjen
  • S2.
    diwerjes
  • S3.
    diwerje
  • P1.
    diwerjemp
  • P2.
    diwerjec'h
  • P3.
    diwerjent
  • I.
    diwerjed
    Unreal conditional (past) S1. diwerzen S2. diwerzes S3. diwerze P1. diwerzemp P2. diwerzec'h P3. diwerzent I. diwerzed
  • S1.
    diwerzen
  • S2.
    diwerzes
  • S3.
    diwerze
  • P1.
    diwerzemp
  • P2.
    diwerzec'h
  • P3.
    diwerzent
  • I.
    diwerzed
    Unreal conditional (past) S1. diwerezen pe diwerazen S2. diwerezes pe diwerazes S3. diwereze pe diweraze P1. diwerezemp pe diwerazemp P2. diwerezec'h pe diwerazec'h P3. diwerezent pe diwerazent I. diwerezed pe diwerazed
  • S1.
    diwerezen
    pe
    diwerazen
  • S2.
    diwerezes
    pe
    diwerazes
  • S3.
    diwereze
    pe
    diweraze
  • P1.
    diwerezemp
    pe
    diwerazemp
  • P2.
    diwerezec'h
    pe
    diwerazec'h
  • P3.
    diwerezent
    pe
    diwerazent
  • I.
    diwerezed
    pe
    diwerazed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. diwer S3. diweret P1. diweromp P2. diwerit P3. diwerent I.
  • S1.
  • S2.
    diwer
  • S3.
    diweret
  • P1.
    diweromp
  • P2.
    diwerit
  • P3.
    diwerent
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na ziwer ket
  • S3. na ziweret ket
  • P1. na ziweromp ket
  • P2. na ziwerit ket
  • P3. na ziwerent ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na ziwer ket S3. na ziweret ket P1. na ziweromp ket P2. na ziwerit ket P3. na ziwerent ket I.