endevout

Other forms : kaout

English : to have

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : bet
Action form : bezañ oc'h endevout
"en ur" form : en ur endevout

Indicative

Present

    Present S1. am eus pe em eus S2. ac'h eus pe ec'h eus pe az peus pe ez peus pe az teus S3m. en deus S3f. he deus P1. hon eus pe hor beus P2. hoc'h eus pe ho peus P3. o deus I. ez eus
  • S1.
    am eus
    pe
    em eus
  • S2.
    ac'h eus
    pe
    ec'h eus
    pe
    az peus
    pe
    ez peus
    pe
    az teus
  • S3m.
    en deus
  • S3f.
    he deus
  • P1.
    hon eus
    pe
    hor beus
  • P2.
    hoc'h eus
    pe
    ho peus
  • P3.
    o deus
  • I.
    ez eus

Imperfect

    Imperfect S1. am boa pe em boa S2. az poa pe ez poa S3m. en doa pe en devoa S3f. he doa pe he devoa P1. hor boa pe hon devoa P2. ho poa P3. o doa pe o devoa I. e oa
  • S1.
    am boa
    pe
    em boa
  • S2.
    az poa
    pe
    ez poa
  • S3m.
    en doa
    pe
    en devoa
  • S3f.
    he doa
    pe
    he devoa
  • P1.
    hor boa
    pe
    hon devoa
  • P2.
    ho poa
  • P3.
    o doa
    pe
    o devoa
  • I.
    e oa

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. em boe S2. ez poe pe az poe S3m. en doe pe en devoe S3f. he doe pe he devoe P1. hoe boe P2. ho poe P3. ho poe I. e voe
  • S1.
    em boe
  • S2.
    ez poe
    pe
    az poe
  • S3m.
    en doe
    pe
    en devoe
  • S3f.
    he doe
    pe
    he devoe
  • P1.
    hoe boe
  • P2.
    ho poe
  • P3.
    ho poe
  • I.
    e voe

Future

    Future S1. in S2. i S3. o P1. imp P2. ot pe oc'h P3. int I. or
  • S1.
    in
  • S2.
    i
  • S3.
    o
  • P1.
    imp
  • P2.
    ot
    pe
    oc'h
  • P3.
    int
  • I.
    or

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. fen S2. fes S3. fe P1. femp P2. fec'h P3. fent I. fed
  • S1.
    fen
  • S2.
    fes
  • S3.
    fe
  • P1.
    femp
  • P2.
    fec'h
  • P3.
    fent
  • I.
    fed
    Potential conditional (present) S1. hen S2. hes S3. he P1. hemp P2. hec'h P3. hent I. hed
  • S1.
    hen
  • S2.
    hes
  • S3.
    he
  • P1.
    hemp
  • P2.
    hec'h
  • P3.
    hent
  • I.
    hed
    Potential conditional (present) S1. ehen pe ahen S2. ehes pe ahes S3. ehe pe ahe P1. ehemp pe ahemp P2. ehec'h pe ahec'h P3. ehent pe ahent I. ehed pe ahed
  • S1.
    ehen
    pe
    ahen
  • S2.
    ehes
    pe
    ahes
  • S3.
    ehe
    pe
    ahe
  • P1.
    ehemp
    pe
    ahemp
  • P2.
    ehec'h
    pe
    ahec'h
  • P3.
    ehent
    pe
    ahent
  • I.
    ehed
    pe
    ahed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. em bije pe am bije S2. ez pije pe az pije S3m. en dije S3f. he dije P1. hor bije P2. ho pije P3. o dije I. e vije
  • S1.
    em bije
    pe
    am bije
  • S2.
    ez pije
    pe
    az pije
  • S3m.
    en dije
  • S3f.
    he dije
  • P1.
    hor bije
  • P2.
    ho pije
  • P3.
    o dije
  • I.
    e vije
    Unreal conditional (past) S1. zen S2. zes S3. ze P1. zemp P2. zec'h P3. zent I. zed
  • S1.
    zen
  • S2.
    zes
  • S3.
    ze
  • P1.
    zemp
  • P2.
    zec'h
  • P3.
    zent
  • I.
    zed
    Unreal conditional (past) S1. ezen pe azen S2. ezes pe azes S3. eze pe aze P1. ezemp pe azemp P2. ezec'h pe azec'h P3. ezent pe azent I. ezed pe azed
  • S1.
    ezen
    pe
    azen
  • S2.
    ezes
    pe
    azes
  • S3.
    eze
    pe
    aze
  • P1.
    ezemp
    pe
    azemp
  • P2.
    ezec'h
    pe
    azec'h
  • P3.
    ezent
    pe
    azent
  • I.
    ezed
    pe
    azed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. am bezet S2. az pezet pe az pez S3m. en devezet S3f. he devezet P1. hor bezet P2. ho pezet pe ho pet P3. o devezet I.
  • S1.
    am bezet
  • S2.
    az pezet
    pe
    az pez
  • S3m.
    en devezet
  • S3f.
    he devezet
  • P1.
    hor bezet
  • P2.
    ho pezet
    pe
    ho pet
  • P3.
    o devezet
  • I.

Imperative (negative)

  • S1. na am bezet ket
  • S2. na az pezet ket
  • S3m. na en devezet ket
  • S3f. na he devezet ket
  • P1. na hor bezet ket
  • P2. na ho pezet ket
  • P3. na o devezet ket
  • I.








Imperative (negative) S1. na am bezet ket S2. na az pezet ket S3m. na en devezet ket S3f. na he devezet ket P1. na hor bezet ket P2. na ho pezet ket P3. na o devezet ket I.