goueliañ

English : to veil, to conceal, celebrate, holiday, set sail (navy), cover with a veil

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : goueliet
Action form : bezañ o c'houeliañ
"en ur" form : en ur c'houeliañ

Indicative

Present

    Present S1. gouelian S2. goueliez S3. goueilh P1. goueliomp P2. goueilhit P3. goueliont I. gouelier
  • S1.
    gouelian
  • S2.
    goueliez
  • S3.
    goueilh
  • P1.
    goueliomp
  • P2.
    goueilhit
  • P3.
    goueliont
  • I.
    gouelier

Imperfect

    Imperfect S1. gouelien S2. gouelies S3. gouelie P1. goueliemp P2. goueliec'h P3. gouelient I. gouelied
  • S1.
    gouelien
  • S2.
    gouelies
  • S3.
    gouelie
  • P1.
    goueliemp
  • P2.
    goueliec'h
  • P3.
    gouelient
  • I.
    gouelied

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. goueilhis pe goueilhjon S2. goueilhjout S3. gouelias P1. goueilhjomp P2. goueilhjoc'h P3. goueilhjont I. goueilhjod
  • S1.
    goueilhis
    pe
    goueilhjon
  • S2.
    goueilhjout
  • S3.
    gouelias
  • P1.
    goueilhjomp
  • P2.
    goueilhjoc'h
  • P3.
    goueilhjont
  • I.
    goueilhjod

Future

    Future S1. goueilhin S2. goueilhi S3. gouelio P1. goueilhimp P2. goueliot pe gouelioc'h P3. goueilhint I. gouelior
  • S1.
    goueilhin
  • S2.
    goueilhi
  • S3.
    gouelio
  • P1.
    goueilhimp
  • P2.
    goueliot
    pe
    gouelioc'h
  • P3.
    goueilhint
  • I.
    gouelior
    Future S1. goueilhin S2. goueilhi S3. gouelio P1. goueilhfomp P2. goueilhfet P3. goueilhfont I. goueilhfer
  • S1.
    goueilhin
  • S2.
    goueilhi
  • S3.
    gouelio
  • P1.
    goueilhfomp
  • P2.
    goueilhfet
  • P3.
    goueilhfont
  • I.
    goueilhfer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. goueilhfen S2. goueilhfes S3. goueilhfe P1. goueilhfemp P2. goueilhfec'h P3. goueilhfent I. goueilhfed
  • S1.
    goueilhfen
  • S2.
    goueilhfes
  • S3.
    goueilhfe
  • P1.
    goueilhfemp
  • P2.
    goueilhfec'h
  • P3.
    goueilhfent
  • I.
    goueilhfed
    Potential conditional (present) S1. goueilhen S2. goueilhes S3. goueilhe P1. goueilhemp P2. goueilhec'h P3. goueilhent I. goueilhed
  • S1.
    goueilhen
  • S2.
    goueilhes
  • S3.
    goueilhe
  • P1.
    goueilhemp
  • P2.
    goueilhec'h
  • P3.
    goueilhent
  • I.
    goueilhed
    Potential conditional (present) S1. goueilhehen pe goueilhahen S2. goueilhehes pe goueilhahes S3. goueilhehe pe goueilhahe P1. goueilhehemp pe goueilhahemp P2. goueilhehec'h pe goueilhahec'h P3. goueilhehent pe goueilhahent I. goueilhehed pe goueilhahed
  • S1.
    goueilhehen
    pe
    goueilhahen
  • S2.
    goueilhehes
    pe
    goueilhahes
  • S3.
    goueilhehe
    pe
    goueilhahe
  • P1.
    goueilhehemp
    pe
    goueilhahemp
  • P2.
    goueilhehec'h
    pe
    goueilhahec'h
  • P3.
    goueilhehent
    pe
    goueilhahent
  • I.
    goueilhehed
    pe
    goueilhahed
    Potential conditional (present) S1. goueilhen S2. goueilhes S3. goueilhe P1. goueilhemp P2. goueilhec'h P3. goueilhent I. goueilhed
  • S1.
    goueilhen
  • S2.
    goueilhes
  • S3.
    goueilhe
  • P1.
    goueilhemp
  • P2.
    goueilhec'h
  • P3.
    goueilhent
  • I.
    goueilhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. goueilhjen S2. goueilhjes S3. goueilhje P1. goueilhjemp P2. goueilhjec'h P3. goueilhjent I. goueilhjed
  • S1.
    goueilhjen
  • S2.
    goueilhjes
  • S3.
    goueilhje
  • P1.
    goueilhjemp
  • P2.
    goueilhjec'h
  • P3.
    goueilhjent
  • I.
    goueilhjed
    Unreal conditional (past) S1. goueilhzen S2. goueilhzes S3. goueilhze P1. goueilhzemp P2. goueilhzec'h P3. goueilhzent I. goueilhzed
  • S1.
    goueilhzen
  • S2.
    goueilhzes
  • S3.
    goueilhze
  • P1.
    goueilhzemp
  • P2.
    goueilhzec'h
  • P3.
    goueilhzent
  • I.
    goueilhzed
    Unreal conditional (past) S1. goueilhezen pe goueilhazen S2. goueilhezes pe goueilhazes S3. goueilheze pe goueilhaze P1. goueilhezemp pe goueilhazemp P2. goueilhezec'h pe goueilhazec'h P3. goueilhezent pe goueilhazent I. goueilhezed pe goueilhazed
  • S1.
    goueilhezen
    pe
    goueilhazen
  • S2.
    goueilhezes
    pe
    goueilhazes
  • S3.
    goueilheze
    pe
    goueilhaze
  • P1.
    goueilhezemp
    pe
    goueilhazemp
  • P2.
    goueilhezec'h
    pe
    goueilhazec'h
  • P3.
    goueilhezent
    pe
    goueilhazent
  • I.
    goueilhezed
    pe
    goueilhazed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. goueilh S3. goueliet P1. goueliomp P2. goueilhit P3. gouelient I.
  • S1.
  • S2.
    goueilh
  • S3.
    goueliet
  • P1.
    goueliomp
  • P2.
    goueilhit
  • P3.
    gouelient
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na c'houeilh ket
  • S3. na c'houeliet ket
  • P1. na c'houeliomp ket
  • P2. na c'houeilhit ket
  • P3. na c'houelient ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na c'houeilh ket S3. na c'houeliet ket P1. na c'houeliomp ket P2. na c'houeilhit ket P3. na c'houelient ket I.