gwallgenteliañ

English : set a bad example, give bad lessons

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : gwallgenteliet
Action form : bezañ o wallgenteliañ
"en ur" form : en ur wallgenteliañ

Indicative

Present

    Present S1. gwallgentelian S2. gwallgenteliez S3. gwallgenteilh P1. gwallgenteliomp P2. gwallgenteilhit P3. gwallgenteliont I. gwallgentelier
  • S1.
    gwallgentelian
  • S2.
    gwallgenteliez
  • S3.
    gwallgenteilh
  • P1.
    gwallgenteliomp
  • P2.
    gwallgenteilhit
  • P3.
    gwallgenteliont
  • I.
    gwallgentelier

Imperfect

    Imperfect S1. gwallgentelien S2. gwallgentelies S3. gwallgentelie P1. gwallgenteliemp P2. gwallgenteliec'h P3. gwallgentelient I. gwallgentelied
  • S1.
    gwallgentelien
  • S2.
    gwallgentelies
  • S3.
    gwallgentelie
  • P1.
    gwallgenteliemp
  • P2.
    gwallgenteliec'h
  • P3.
    gwallgentelient
  • I.
    gwallgentelied

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. gwallgenteilhis pe gwallgenteilhjon S2. gwallgenteilhjout S3. gwallgentelias P1. gwallgenteilhjomp P2. gwallgenteilhjoc'h P3. gwallgenteilhjont I. gwallgenteilhjod
  • S1.
    gwallgenteilhis
    pe
    gwallgenteilhjon
  • S2.
    gwallgenteilhjout
  • S3.
    gwallgentelias
  • P1.
    gwallgenteilhjomp
  • P2.
    gwallgenteilhjoc'h
  • P3.
    gwallgenteilhjont
  • I.
    gwallgenteilhjod

Future

    Future S1. gwallgenteilhin S2. gwallgenteilhi S3. gwallgentelio P1. gwallgenteilhimp P2. gwallgenteliot pe gwallgentelioc'h P3. gwallgenteilhint I. gwallgentelior
  • S1.
    gwallgenteilhin
  • S2.
    gwallgenteilhi
  • S3.
    gwallgentelio
  • P1.
    gwallgenteilhimp
  • P2.
    gwallgenteliot
    pe
    gwallgentelioc'h
  • P3.
    gwallgenteilhint
  • I.
    gwallgentelior
    Future S1. gwallgenteilhin S2. gwallgenteilhi S3. gwallgentelio P1. gwallgenteilhfomp P2. gwallgenteilhfet P3. gwallgenteilhfont I. gwallgenteilhfer
  • S1.
    gwallgenteilhin
  • S2.
    gwallgenteilhi
  • S3.
    gwallgentelio
  • P1.
    gwallgenteilhfomp
  • P2.
    gwallgenteilhfet
  • P3.
    gwallgenteilhfont
  • I.
    gwallgenteilhfer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. gwallgenteilhfen S2. gwallgenteilhfes S3. gwallgenteilhfe P1. gwallgenteilhfemp P2. gwallgenteilhfec'h P3. gwallgenteilhfent I. gwallgenteilhfed
  • S1.
    gwallgenteilhfen
  • S2.
    gwallgenteilhfes
  • S3.
    gwallgenteilhfe
  • P1.
    gwallgenteilhfemp
  • P2.
    gwallgenteilhfec'h
  • P3.
    gwallgenteilhfent
  • I.
    gwallgenteilhfed
    Potential conditional (present) S1. gwallgenteilhen S2. gwallgenteilhes S3. gwallgenteilhe P1. gwallgenteilhemp P2. gwallgenteilhec'h P3. gwallgenteilhent I. gwallgenteilhed
  • S1.
    gwallgenteilhen
  • S2.
    gwallgenteilhes
  • S3.
    gwallgenteilhe
  • P1.
    gwallgenteilhemp
  • P2.
    gwallgenteilhec'h
  • P3.
    gwallgenteilhent
  • I.
    gwallgenteilhed
    Potential conditional (present) S1. gwallgenteilhehen pe gwallgenteilhahen S2. gwallgenteilhehes pe gwallgenteilhahes S3. gwallgenteilhehe pe gwallgenteilhahe P1. gwallgenteilhehemp pe gwallgenteilhahemp P2. gwallgenteilhehec'h pe gwallgenteilhahec'h P3. gwallgenteilhehent pe gwallgenteilhahent I. gwallgenteilhehed pe gwallgenteilhahed
  • S1.
    gwallgenteilhehen
    pe
    gwallgenteilhahen
  • S2.
    gwallgenteilhehes
    pe
    gwallgenteilhahes
  • S3.
    gwallgenteilhehe
    pe
    gwallgenteilhahe
  • P1.
    gwallgenteilhehemp
    pe
    gwallgenteilhahemp
  • P2.
    gwallgenteilhehec'h
    pe
    gwallgenteilhahec'h
  • P3.
    gwallgenteilhehent
    pe
    gwallgenteilhahent
  • I.
    gwallgenteilhehed
    pe
    gwallgenteilhahed
    Potential conditional (present) S1. gwallgenteilhen S2. gwallgenteilhes S3. gwallgenteilhe P1. gwallgenteilhemp P2. gwallgenteilhec'h P3. gwallgenteilhent I. gwallgenteilhed
  • S1.
    gwallgenteilhen
  • S2.
    gwallgenteilhes
  • S3.
    gwallgenteilhe
  • P1.
    gwallgenteilhemp
  • P2.
    gwallgenteilhec'h
  • P3.
    gwallgenteilhent
  • I.
    gwallgenteilhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. gwallgenteilhjen S2. gwallgenteilhjes S3. gwallgenteilhje P1. gwallgenteilhjemp P2. gwallgenteilhjec'h P3. gwallgenteilhjent I. gwallgenteilhjed
  • S1.
    gwallgenteilhjen
  • S2.
    gwallgenteilhjes
  • S3.
    gwallgenteilhje
  • P1.
    gwallgenteilhjemp
  • P2.
    gwallgenteilhjec'h
  • P3.
    gwallgenteilhjent
  • I.
    gwallgenteilhjed
    Unreal conditional (past) S1. gwallgenteilhzen S2. gwallgenteilhzes S3. gwallgenteilhze P1. gwallgenteilhzemp P2. gwallgenteilhzec'h P3. gwallgenteilhzent I. gwallgenteilhzed
  • S1.
    gwallgenteilhzen
  • S2.
    gwallgenteilhzes
  • S3.
    gwallgenteilhze
  • P1.
    gwallgenteilhzemp
  • P2.
    gwallgenteilhzec'h
  • P3.
    gwallgenteilhzent
  • I.
    gwallgenteilhzed
    Unreal conditional (past) S1. gwallgenteilhezen pe gwallgenteilhazen S2. gwallgenteilhezes pe gwallgenteilhazes S3. gwallgenteilheze pe gwallgenteilhaze P1. gwallgenteilhezemp pe gwallgenteilhazemp P2. gwallgenteilhezec'h pe gwallgenteilhazec'h P3. gwallgenteilhezent pe gwallgenteilhazent I. gwallgenteilhezed pe gwallgenteilhazed
  • S1.
    gwallgenteilhezen
    pe
    gwallgenteilhazen
  • S2.
    gwallgenteilhezes
    pe
    gwallgenteilhazes
  • S3.
    gwallgenteilheze
    pe
    gwallgenteilhaze
  • P1.
    gwallgenteilhezemp
    pe
    gwallgenteilhazemp
  • P2.
    gwallgenteilhezec'h
    pe
    gwallgenteilhazec'h
  • P3.
    gwallgenteilhezent
    pe
    gwallgenteilhazent
  • I.
    gwallgenteilhezed
    pe
    gwallgenteilhazed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. gwallgenteilh S3. gwallgenteliet P1. gwallgenteliomp P2. gwallgenteilhit P3. gwallgentelient I.
  • S1.
  • S2.
    gwallgenteilh
  • S3.
    gwallgenteliet
  • P1.
    gwallgenteliomp
  • P2.
    gwallgenteilhit
  • P3.
    gwallgentelient
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na wallgenteilh ket
  • S3. na wallgenteliet ket
  • P1. na wallgenteliomp ket
  • P2. na wallgenteilhit ket
  • P3. na wallgentelient ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na wallgenteilh ket S3. na wallgenteliet ket P1. na wallgenteliomp ket P2. na wallgenteilhit ket P3. na wallgentelient ket I.