gwallskoueriañ

English : to house, to provide accommodation

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : gwallskoueriet
Action form : bezañ o wallskoueriañ
"en ur" form : en ur wallskoueriañ

Indicative

Present

    Present S1. gwallskouerian S2. gwallskoueriez S3. gwallskouer P1. gwallskoueriomp P2. gwallskouerit P3. gwallskoueriont I. gwallskouerier
  • S1.
    gwallskouerian
  • S2.
    gwallskoueriez
  • S3.
    gwallskouer
  • P1.
    gwallskoueriomp
  • P2.
    gwallskouerit
  • P3.
    gwallskoueriont
  • I.
    gwallskouerier

Imperfect

    Imperfect S1. gwallskouerien S2. gwallskoueries S3. gwallskouerie P1. gwallskoueriemp P2. gwallskoueriec'h P3. gwallskouerient I. gwallskoueried
  • S1.
    gwallskouerien
  • S2.
    gwallskoueries
  • S3.
    gwallskouerie
  • P1.
    gwallskoueriemp
  • P2.
    gwallskoueriec'h
  • P3.
    gwallskouerient
  • I.
    gwallskoueried

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. gwallskoueris pe gwallskouerjon S2. gwallskouerjout S3. gwallskouerias P1. gwallskouerjomp P2. gwallskouerjoc'h P3. gwallskouerjont I. gwallskouerjod
  • S1.
    gwallskoueris
    pe
    gwallskouerjon
  • S2.
    gwallskouerjout
  • S3.
    gwallskouerias
  • P1.
    gwallskouerjomp
  • P2.
    gwallskouerjoc'h
  • P3.
    gwallskouerjont
  • I.
    gwallskouerjod

Future

    Future S1. gwallskouerin S2. gwallskoueri S3. gwallskouerio P1. gwallskouerimp P2. gwallskoueriot pe gwallskoueroc'h P3. gwallskouerint I. gwallskouerior
  • S1.
    gwallskouerin
  • S2.
    gwallskoueri
  • S3.
    gwallskouerio
  • P1.
    gwallskouerimp
  • P2.
    gwallskoueriot
    pe
    gwallskoueroc'h
  • P3.
    gwallskouerint
  • I.
    gwallskouerior
    Future S1. gwallskouerin S2. gwallskoueri S3. gwallskouerio P1. gwallskouerifomp P2. gwallskouerifet P3. gwallskouerifont I. gwallskouerifer
  • S1.
    gwallskouerin
  • S2.
    gwallskoueri
  • S3.
    gwallskouerio
  • P1.
    gwallskouerifomp
  • P2.
    gwallskouerifet
  • P3.
    gwallskouerifont
  • I.
    gwallskouerifer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. gwallskouerfen S2. gwallskouerfes S3. gwallskouerfe P1. gwallskouerfemp P2. gwallskouerfec'h P3. gwallskouerfent I. gwallskouerfed
  • S1.
    gwallskouerfen
  • S2.
    gwallskouerfes
  • S3.
    gwallskouerfe
  • P1.
    gwallskouerfemp
  • P2.
    gwallskouerfec'h
  • P3.
    gwallskouerfent
  • I.
    gwallskouerfed
    Potential conditional (present) S1. gwallskouerhen S2. gwallskouerhes S3. gwallskouerhe P1. gwallskouerhemp P2. gwallskouerhec'h P3. gwallskouerhent I. gwallskouerhed
  • S1.
    gwallskouerhen
  • S2.
    gwallskouerhes
  • S3.
    gwallskouerhe
  • P1.
    gwallskouerhemp
  • P2.
    gwallskouerhec'h
  • P3.
    gwallskouerhent
  • I.
    gwallskouerhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. gwallskouerjen S2. gwallskouerjes S3. gwallskouerje P1. gwallskouerjemp P2. gwallskouerjec'h P3. gwallskouerjent I. gwallskouerjed
  • S1.
    gwallskouerjen
  • S2.
    gwallskouerjes
  • S3.
    gwallskouerje
  • P1.
    gwallskouerjemp
  • P2.
    gwallskouerjec'h
  • P3.
    gwallskouerjent
  • I.
    gwallskouerjed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. gwallskouer S3. gwallskoueriet P1. gwallskoueriomp P2. gwallskouerit P3. gwallskouerient I.
  • S1.
  • S2.
    gwallskouer
  • S3.
    gwallskoueriet
  • P1.
    gwallskoueriomp
  • P2.
    gwallskouerit
  • P3.
    gwallskouerient
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na wallskouer ket
  • S3. na wallskoueriet ket
  • P1. na wallskoueriomp ket
  • P2. na wallskouerit ket
  • P3. na wallskouerient ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na wallskouer ket S3. na wallskoueriet ket P1. na wallskoueriomp ket P2. na wallskouerit ket P3. na wallskouerient ket I.