kaout

Other forms : endevout (Gwenedeg )

English : to have

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : bet
Action form : bezañ o kaout
"en ur" form : en ur gaout

Indicative

Present

    Present S1. am eus pe em eus S2. ac'h eus pe ec'h eus pe az peus pe ez peus pe az teus S3m. en deus S3f. he deus P1. hon eus pe hor beus P2. hoc'h eus pe ho peus P3. o deus I. ez eus
  • S1.
    am eus
    pe
    em eus
  • S2.
    ac'h eus
    pe
    ec'h eus
    pe
    az peus
    pe
    ez peus
    pe
    az teus
  • S3m.
    en deus
  • S3f.
    he deus
  • P1.
    hon eus
    pe
    hor beus
  • P2.
    hoc'h eus
    pe
    ho peus
  • P3.
    o deus
  • I.
    ez eus

Imperfect

    Imperfect S1. am boa pe em boa S2. az poa pe ez poa S3m. en doa pe en devoa S3f. he doa pe he devoa P1. hor boa pe hon devoa P2. ho poa P3. o doa pe o devoa I. e oa
  • S1.
    am boa
    pe
    em boa
  • S2.
    az poa
    pe
    ez poa
  • S3m.
    en doa
    pe
    en devoa
  • S3f.
    he doa
    pe
    he devoa
  • P1.
    hor boa
    pe
    hon devoa
  • P2.
    ho poa
  • P3.
    o doa
    pe
    o devoa
  • I.
    e oa

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. em boe S2. ez poe pe az poe S3m. en doe pe en devoe S3f. he doe pe he devoe P1. hoe boe P2. ho poe P3. ho poe I. e voe
  • S1.
    em boe
  • S2.
    ez poe
    pe
    az poe
  • S3m.
    en doe
    pe
    en devoe
  • S3f.
    he doe
    pe
    he devoe
  • P1.
    hoe boe
  • P2.
    ho poe
  • P3.
    ho poe
  • I.
    e voe

Future, short form

    Future, short form S1. em bo pe am bo S2. ez po pe az po S3m. he do S3f. en do P1. hor bo P2. ho po P3. o do I. e vo
  • S1.
    em bo
    pe
    am bo
  • S2.
    ez po
    pe
    az po
  • S3m.
    he do
  • S3f.
    en do
  • P1.
    hor bo
  • P2.
    ho po
  • P3.
    o do
  • I.
    e vo

Future, long form

    Future, long form S1. em bezo pe em bezo S2. ez pezo pe az pezo S3m. en devo pe en devezo S3f. he devo pe he devezo P1. hor bezo P2. ho pezo P3. o devo I. e vezo
  • S1.
    em bezo
    pe
    em bezo
  • S2.
    ez pezo
    pe
    az pezo
  • S3m.
    en devo
    pe
    en devezo
  • S3f.
    he devo
    pe
    he devezo
  • P1.
    hor bezo
  • P2.
    ho pezo
  • P3.
    o devo
  • I.
    e vezo

Indicative - habit form

Present

    Present S1. em bez pe am bez S2. ez pez pe az pez S3m. en dez pe en devez S3f. he dez pe he devez P1. hor bez P2. ho pez P3. o dez pe o devez I. e vez
  • S1.
    em bez
    pe
    am bez
  • S2.
    ez pez
    pe
    az pez
  • S3m.
    en dez
    pe
    en devez
  • S3f.
    he dez
    pe
    he devez
  • P1.
    hor bez
  • P2.
    ho pez
  • P3.
    o dez
    pe
    o devez
  • I.
    e vez

Imperfect

    Imperfect S1. em beze pe am beze S2. ez peze pe az peze S3m. he deze pe he deveze S3f. en deze pe en deveze P1. hor beze P2. ho peze P3. o deze pe o deveze I. e veze
  • S1.
    em beze
    pe
    am beze
  • S2.
    ez peze
    pe
    az peze
  • S3m.
    he deze
    pe
    he deveze
  • S3f.
    en deze
    pe
    en deveze
  • P1.
    hor beze
  • P2.
    ho peze
  • P3.
    o deze
    pe
    o deveze
  • I.
    e veze

Conditional

Gallus - stumm hir

    Gallus - stumm hir S1. em befe pe am befe S2. ez pefe pe az pefe S3m. en defe S3f. he defe P1. hor befe P2. ho pefe P3. o defe I. e vefe
  • S1.
    em befe
    pe
    am befe
  • S2.
    ez pefe
    pe
    az pefe
  • S3m.
    en defe
  • S3f.
    he defe
  • P1.
    hor befe
  • P2.
    ho pefe
  • P3.
    o defe
  • I.
    e vefe

Gallus - stumm berr

    Gallus - stumm berr S1. em be pe am be S2. ez pe pe az pe S3m. en deve S3f. he deve P1. hor be P2. ho pe P3. o deve I. e ve
  • S1.
    em be
    pe
    am be
  • S2.
    ez pe
    pe
    az pe
  • S3m.
    en deve
  • S3f.
    he deve
  • P1.
    hor be
  • P2.
    ho pe
  • P3.
    o deve
  • I.
    e ve

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. em bije pe am bije S2. ez pije pe az pije S3m. en dije S3f. he dije P1. hor bije P2. ho pije P3. o dije I. e vije
  • S1.
    em bije
    pe
    am bije
  • S2.
    ez pije
    pe
    az pije
  • S3m.
    en dije
  • S3f.
    he dije
  • P1.
    hor bije
  • P2.
    ho pije
  • P3.
    o dije
  • I.
    e vije
    Unreal conditional (past) S1. zen S2. zes S3. ze P1. zemp P2. zec'h P3. zent I. zed
  • S1.
    zen
  • S2.
    zes
  • S3.
    ze
  • P1.
    zemp
  • P2.
    zec'h
  • P3.
    zent
  • I.
    zed
    Unreal conditional (past) S1. ezen pe azen S2. ezes pe azes S3. eze pe aze P1. ezemp pe azemp P2. ezec'h pe azec'h P3. ezent pe azent I. ezed pe azed
  • S1.
    ezen
    pe
    azen
  • S2.
    ezes
    pe
    azes
  • S3.
    eze
    pe
    aze
  • P1.
    ezemp
    pe
    azemp
  • P2.
    ezec'h
    pe
    azec'h
  • P3.
    ezent
    pe
    azent
  • I.
    ezed
    pe
    azed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. am bezet S2. az pezet pe az pez S3m. en devezet S3f. he devezet P1. hor bezet P2. ho pezet pe ho pet P3. o devezet I.
  • S1.
    am bezet
  • S2.
    az pezet
    pe
    az pez
  • S3m.
    en devezet
  • S3f.
    he devezet
  • P1.
    hor bezet
  • P2.
    ho pezet
    pe
    ho pet
  • P3.
    o devezet
  • I.

Imperative (negative)

  • S1. na am bezet ket
  • S2. na az pezet ket
  • S3m. na en devezet ket
  • S3f. na he devezet ket
  • P1. na hor bezet ket
  • P2. na ho pezet ket
  • P3. na o devezet ket
  • I.








Imperative (negative) S1. na am bezet ket S2. na az pezet ket S3m. na en devezet ket S3f. na he devezet ket P1. na hor bezet ket P2. na ho pezet ket P3. na o devezet ket I.