kozhwrac'hiñ

English : to become (single, old maid)

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : kozhwrac'het
Action form : bezañ o kozhwrac'hiñ
"en ur" form : en ur gozhwrac'hiñ

Indicative

Present

    Present S1. kozhwrac'han S2. kozhwrac'hez S3. kozhwrac'h P1. kozhwrac'homp P2. kozhwrac'hit P3. kozhwrac'hont I. kozhwrac'her
  • S1.
    kozhwrac'han
  • S2.
    kozhwrac'hez
  • S3.
    kozhwrac'h
  • P1.
    kozhwrac'homp
  • P2.
    kozhwrac'hit
  • P3.
    kozhwrac'hont
  • I.
    kozhwrac'her

Imperfect

    Imperfect S1. kozhwrac'hen S2. kozhwrac'hes S3. kozhwrac'he P1. kozhwrac'hemp P2. kozhwrac'hec'h P3. kozhwrac'hent I. kozhwrac'hed
  • S1.
    kozhwrac'hen
  • S2.
    kozhwrac'hes
  • S3.
    kozhwrac'he
  • P1.
    kozhwrac'hemp
  • P2.
    kozhwrac'hec'h
  • P3.
    kozhwrac'hent
  • I.
    kozhwrac'hed

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. kozhwrac'his pe kozhwrac'hjon S2. kozhwrac'hjout S3. kozhwrac'has P1. kozhwrac'hjomp P2. kozhwrac'hjoc'h P3. kozhwrac'hjont I. kozhwrac'hjod
  • S1.
    kozhwrac'his
    pe
    kozhwrac'hjon
  • S2.
    kozhwrac'hjout
  • S3.
    kozhwrac'has
  • P1.
    kozhwrac'hjomp
  • P2.
    kozhwrac'hjoc'h
  • P3.
    kozhwrac'hjont
  • I.
    kozhwrac'hjod

Future

    Future S1. kozhwrac'hin S2. kozhwrac'hi S3. kozhwrac'ho P1. kozhwrac'himp P2. kozhwrac'hot pe kozhwrac'hoc'h P3. kozhwrac'hint I. kozhwrac'hor
  • S1.
    kozhwrac'hin
  • S2.
    kozhwrac'hi
  • S3.
    kozhwrac'ho
  • P1.
    kozhwrac'himp
  • P2.
    kozhwrac'hot
    pe
    kozhwrac'hoc'h
  • P3.
    kozhwrac'hint
  • I.
    kozhwrac'hor
    Future S1. kozhwrac'hin S2. kozhwrac'hi S3. kozhwrac'ho P1. kozhwrac'hfomp P2. kozhwrac'hfet P3. kozhwrac'hfont I. kozhwrac'hfer
  • S1.
    kozhwrac'hin
  • S2.
    kozhwrac'hi
  • S3.
    kozhwrac'ho
  • P1.
    kozhwrac'hfomp
  • P2.
    kozhwrac'hfet
  • P3.
    kozhwrac'hfont
  • I.
    kozhwrac'hfer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. kozhwrac'hfen S2. kozhwrac'hfes S3. kozhwrac'hfe P1. kozhwrac'hfemp P2. kozhwrac'hfec'h P3. kozhwrac'hfent I. kozhwrac'hfed
  • S1.
    kozhwrac'hfen
  • S2.
    kozhwrac'hfes
  • S3.
    kozhwrac'hfe
  • P1.
    kozhwrac'hfemp
  • P2.
    kozhwrac'hfec'h
  • P3.
    kozhwrac'hfent
  • I.
    kozhwrac'hfed
    Potential conditional (present) S1. kozhwrac'hhen S2. kozhwrac'hhes S3. kozhwrac'hhe P1. kozhwrac'hhemp P2. kozhwrac'hhec'h P3. kozhwrac'hhent I. kozhwrac'hhed
  • S1.
    kozhwrac'hhen
  • S2.
    kozhwrac'hhes
  • S3.
    kozhwrac'hhe
  • P1.
    kozhwrac'hhemp
  • P2.
    kozhwrac'hhec'h
  • P3.
    kozhwrac'hhent
  • I.
    kozhwrac'hhed
    Potential conditional (present) S1. kozhwrac'hehen pe kozhwrac'hahen S2. kozhwrac'hehes pe kozhwrac'hahes S3. kozhwrac'hehe pe kozhwrac'hahe P1. kozhwrac'hehemp pe kozhwrac'hahemp P2. kozhwrac'hehec'h pe kozhwrac'hahec'h P3. kozhwrac'hehent pe kozhwrac'hahent I. kozhwrac'hehed pe kozhwrac'hahed
  • S1.
    kozhwrac'hehen
    pe
    kozhwrac'hahen
  • S2.
    kozhwrac'hehes
    pe
    kozhwrac'hahes
  • S3.
    kozhwrac'hehe
    pe
    kozhwrac'hahe
  • P1.
    kozhwrac'hehemp
    pe
    kozhwrac'hahemp
  • P2.
    kozhwrac'hehec'h
    pe
    kozhwrac'hahec'h
  • P3.
    kozhwrac'hehent
    pe
    kozhwrac'hahent
  • I.
    kozhwrac'hehed
    pe
    kozhwrac'hahed
    Potential conditional (present) S1. kozhwrac'hhen S2. kozhwrac'hhes S3. kozhwrac'hhe P1. kozhwrac'hhemp P2. kozhwrac'hhec'h P3. kozhwrac'hhent I. kozhwrac'hhed
  • S1.
    kozhwrac'hhen
  • S2.
    kozhwrac'hhes
  • S3.
    kozhwrac'hhe
  • P1.
    kozhwrac'hhemp
  • P2.
    kozhwrac'hhec'h
  • P3.
    kozhwrac'hhent
  • I.
    kozhwrac'hhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. kozhwrac'hjen S2. kozhwrac'hjes S3. kozhwrac'hje P1. kozhwrac'hjemp P2. kozhwrac'hjec'h P3. kozhwrac'hjent I. kozhwrac'hjed
  • S1.
    kozhwrac'hjen
  • S2.
    kozhwrac'hjes
  • S3.
    kozhwrac'hje
  • P1.
    kozhwrac'hjemp
  • P2.
    kozhwrac'hjec'h
  • P3.
    kozhwrac'hjent
  • I.
    kozhwrac'hjed
    Unreal conditional (past) S1. kozhwrac'hzen S2. kozhwrac'hzes S3. kozhwrac'hze P1. kozhwrac'hzemp P2. kozhwrac'hzec'h P3. kozhwrac'hzent I. kozhwrac'hzed
  • S1.
    kozhwrac'hzen
  • S2.
    kozhwrac'hzes
  • S3.
    kozhwrac'hze
  • P1.
    kozhwrac'hzemp
  • P2.
    kozhwrac'hzec'h
  • P3.
    kozhwrac'hzent
  • I.
    kozhwrac'hzed
    Unreal conditional (past) S1. kozhwrac'hezen pe kozhwrac'hazen S2. kozhwrac'hezes pe kozhwrac'hazes S3. kozhwrac'heze pe kozhwrac'haze P1. kozhwrac'hezemp pe kozhwrac'hazemp P2. kozhwrac'hezec'h pe kozhwrac'hazec'h P3. kozhwrac'hezent pe kozhwrac'hazent I. kozhwrac'hezed pe kozhwrac'hazed
  • S1.
    kozhwrac'hezen
    pe
    kozhwrac'hazen
  • S2.
    kozhwrac'hezes
    pe
    kozhwrac'hazes
  • S3.
    kozhwrac'heze
    pe
    kozhwrac'haze
  • P1.
    kozhwrac'hezemp
    pe
    kozhwrac'hazemp
  • P2.
    kozhwrac'hezec'h
    pe
    kozhwrac'hazec'h
  • P3.
    kozhwrac'hezent
    pe
    kozhwrac'hazent
  • I.
    kozhwrac'hezed
    pe
    kozhwrac'hazed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. kozhwrac'h S3. kozhwrac'het P1. kozhwrac'homp P2. kozhwrac'hit P3. kozhwrac'hent I.
  • S1.
  • S2.
    kozhwrac'h
  • S3.
    kozhwrac'het
  • P1.
    kozhwrac'homp
  • P2.
    kozhwrac'hit
  • P3.
    kozhwrac'hent
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na gozhwrac'h ket
  • S3. na gozhwrac'het ket
  • P1. na gozhwrac'homp ket
  • P2. na gozhwrac'hit ket
  • P3. na gozhwrac'hent ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na gozhwrac'h ket S3. na gozhwrac'het ket P1. na gozhwrac'homp ket P2. na gozhwrac'hit ket P3. na gozhwrac'hent ket I.