lavar

Other forms : lavaret , lavarout

English : to say

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : lavaret
Action form : bezañ o lavar
"en ur" form : en ur lavar

Indicative

Present

    Present S1. lavaran S2. lavarez S3. lavar P1. lavaromp P2. lavarit P3. lavaront I. lavarer
  • S1.
    lavaran
  • S2.
    lavarez
  • S3.
    lavar
  • P1.
    lavaromp
  • P2.
    lavarit
  • P3.
    lavaront
  • I.
    lavarer

Imperfect

    Imperfect S1. lavaren S2. lavares S3. lavare P1. lavaremp P2. lavarec'h P3. lavarent I. lavared
  • S1.
    lavaren
  • S2.
    lavares
  • S3.
    lavare
  • P1.
    lavaremp
  • P2.
    lavarec'h
  • P3.
    lavarent
  • I.
    lavared

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. lavaris pe lavarjon S2. lavarjout S3. lavaras P1. lavarjomp P2. lavarjoc'h P3. lavarjont I. lavarjod
  • S1.
    lavaris
    pe
    lavarjon
  • S2.
    lavarjout
  • S3.
    lavaras
  • P1.
    lavarjomp
  • P2.
    lavarjoc'h
  • P3.
    lavarjont
  • I.
    lavarjod

Future

    Future S1. lavarin S2. lavari S3. lavaro P1. lavarimp P2. lavarot pe lavaroc'h P3. lavarint I. lavaror
  • S1.
    lavarin
  • S2.
    lavari
  • S3.
    lavaro
  • P1.
    lavarimp
  • P2.
    lavarot
    pe
    lavaroc'h
  • P3.
    lavarint
  • I.
    lavaror
    Future S1. lavarin S2. lavari S3. lavaro P1. lavarfomp P2. lavarfet P3. lavarfont I. lavarfer
  • S1.
    lavarin
  • S2.
    lavari
  • S3.
    lavaro
  • P1.
    lavarfomp
  • P2.
    lavarfet
  • P3.
    lavarfont
  • I.
    lavarfer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. lavarfen S2. lavarfes S3. lavarfe P1. lavarfemp P2. lavarfec'h P3. lavarfent I. lavarfed
  • S1.
    lavarfen
  • S2.
    lavarfes
  • S3.
    lavarfe
  • P1.
    lavarfemp
  • P2.
    lavarfec'h
  • P3.
    lavarfent
  • I.
    lavarfed
    Potential conditional (present) S1. lavarhen S2. lavarhes S3. lavarhe P1. lavarhemp P2. lavarhec'h P3. lavarhent I. lavarhed
  • S1.
    lavarhen
  • S2.
    lavarhes
  • S3.
    lavarhe
  • P1.
    lavarhemp
  • P2.
    lavarhec'h
  • P3.
    lavarhent
  • I.
    lavarhed
    Potential conditional (present) S1. lavarehen pe lavarahen S2. lavarehes pe lavarahes S3. lavarehe pe lavarahe P1. lavarehemp pe lavarahemp P2. lavarehec'h pe lavarahec'h P3. lavarehent pe lavarahent I. lavarehed pe lavarahed
  • S1.
    lavarehen
    pe
    lavarahen
  • S2.
    lavarehes
    pe
    lavarahes
  • S3.
    lavarehe
    pe
    lavarahe
  • P1.
    lavarehemp
    pe
    lavarahemp
  • P2.
    lavarehec'h
    pe
    lavarahec'h
  • P3.
    lavarehent
    pe
    lavarahent
  • I.
    lavarehed
    pe
    lavarahed
    Potential conditional (present) S1. lavarhen S2. lavarhes S3. lavarhe P1. lavarhemp P2. lavarhec'h P3. lavarhent I. lavarhed
  • S1.
    lavarhen
  • S2.
    lavarhes
  • S3.
    lavarhe
  • P1.
    lavarhemp
  • P2.
    lavarhec'h
  • P3.
    lavarhent
  • I.
    lavarhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. lavarjen S2. lavarjes S3. lavarje P1. lavarjemp P2. lavarjec'h P3. lavarjent I. lavarjed
  • S1.
    lavarjen
  • S2.
    lavarjes
  • S3.
    lavarje
  • P1.
    lavarjemp
  • P2.
    lavarjec'h
  • P3.
    lavarjent
  • I.
    lavarjed
    Unreal conditional (past) S1. lavarzen S2. lavarzes S3. lavarze P1. lavarzemp P2. lavarzec'h P3. lavarzent I. lavarzed
  • S1.
    lavarzen
  • S2.
    lavarzes
  • S3.
    lavarze
  • P1.
    lavarzemp
  • P2.
    lavarzec'h
  • P3.
    lavarzent
  • I.
    lavarzed
    Unreal conditional (past) S1. lavarezen pe lavarazen S2. lavarezes pe lavarazes S3. lavareze pe lavaraze P1. lavarezemp pe lavarazemp P2. lavarezec'h pe lavarazec'h P3. lavarezent pe lavarazent I. lavarezed pe lavarazed
  • S1.
    lavarezen
    pe
    lavarazen
  • S2.
    lavarezes
    pe
    lavarazes
  • S3.
    lavareze
    pe
    lavaraze
  • P1.
    lavarezemp
    pe
    lavarazemp
  • P2.
    lavarezec'h
    pe
    lavarazec'h
  • P3.
    lavarezent
    pe
    lavarazent
  • I.
    lavarezed
    pe
    lavarazed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. lavar S3. lavaret P1. lavaromp P2. lavarit P3. lavarent I.
  • S1.
  • S2.
    lavar
  • S3.
    lavaret
  • P1.
    lavaromp
  • P2.
    lavarit
  • P3.
    lavarent
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na lavar ket
  • S3. na lavaret ket
  • P1. na lavaromp ket
  • P2. na lavarit ket
  • P3. na lavarent ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na lavar ket S3. na lavaret ket P1. na lavaromp ket P2. na lavarit ket P3. na lavarent ket I.