luc'hskeudenniñ

English : photograph

⯆ More languages (1)

Report an error
Past participle : luc'hskeudennet
Action form : bezañ o luc'hskeudenniñ
"en ur" form : en ur luc'hskeudenniñ

Indicative

Present

    Present S1. luc'hskeudennan S2. luc'hskeudennez S3. luc'hskeudenn P1. luc'hskeudennomp P2. luc'hskeudennit P3. luc'hskeudennont I. luc'hskeudenner
  • S1.
    luc'hskeudennan
  • S2.
    luc'hskeudennez
  • S3.
    luc'hskeudenn
  • P1.
    luc'hskeudennomp
  • P2.
    luc'hskeudennit
  • P3.
    luc'hskeudennont
  • I.
    luc'hskeudenner

Imperfect

    Imperfect S1. luc'hskeudennen S2. luc'hskeudennes S3. luc'hskeudenne P1. luc'hskeudennemp P2. luc'hskeudennec'h P3. luc'hskeudennent I. luc'hskeudenned
  • S1.
    luc'hskeudennen
  • S2.
    luc'hskeudennes
  • S3.
    luc'hskeudenne
  • P1.
    luc'hskeudennemp
  • P2.
    luc'hskeudennec'h
  • P3.
    luc'hskeudennent
  • I.
    luc'hskeudenned

Definite past (simple past)

    Definite past (simple past) S1. luc'hskeudennis pe luc'hskeudennjon S2. luc'hskeudennjout S3. luc'hskeudennas P1. luc'hskeudennjomp P2. luc'hskeudennjoc'h P3. luc'hskeudennjont I. luc'hskeudennjod
  • S1.
    luc'hskeudennis
    pe
    luc'hskeudennjon
  • S2.
    luc'hskeudennjout
  • S3.
    luc'hskeudennas
  • P1.
    luc'hskeudennjomp
  • P2.
    luc'hskeudennjoc'h
  • P3.
    luc'hskeudennjont
  • I.
    luc'hskeudennjod

Future

    Future S1. luc'hskeudennin S2. luc'hskeudenni S3. luc'hskeudenno P1. luc'hskeudennimp P2. luc'hskeudennot pe luc'hskeudennoc'h P3. luc'hskeudennint I. luc'hskeudennor
  • S1.
    luc'hskeudennin
  • S2.
    luc'hskeudenni
  • S3.
    luc'hskeudenno
  • P1.
    luc'hskeudennimp
  • P2.
    luc'hskeudennot
    pe
    luc'hskeudennoc'h
  • P3.
    luc'hskeudennint
  • I.
    luc'hskeudennor
    Future S1. luc'hskeudennin S2. luc'hskeudenni S3. luc'hskeudenno P1. luc'hskeudennfomp P2. luc'hskeudennfet P3. luc'hskeudennfont I. luc'hskeudennfer
  • S1.
    luc'hskeudennin
  • S2.
    luc'hskeudenni
  • S3.
    luc'hskeudenno
  • P1.
    luc'hskeudennfomp
  • P2.
    luc'hskeudennfet
  • P3.
    luc'hskeudennfont
  • I.
    luc'hskeudennfer

Conditional

Potential conditional (present)

    Potential conditional (present) S1. luc'hskeudennfen S2. luc'hskeudennfes S3. luc'hskeudennfe P1. luc'hskeudennfemp P2. luc'hskeudennfec'h P3. luc'hskeudennfent I. luc'hskeudennfed
  • S1.
    luc'hskeudennfen
  • S2.
    luc'hskeudennfes
  • S3.
    luc'hskeudennfe
  • P1.
    luc'hskeudennfemp
  • P2.
    luc'hskeudennfec'h
  • P3.
    luc'hskeudennfent
  • I.
    luc'hskeudennfed
    Potential conditional (present) S1. luc'hskeudennhen S2. luc'hskeudennhes S3. luc'hskeudennhe P1. luc'hskeudennhemp P2. luc'hskeudennhec'h P3. luc'hskeudennhent I. luc'hskeudennhed
  • S1.
    luc'hskeudennhen
  • S2.
    luc'hskeudennhes
  • S3.
    luc'hskeudennhe
  • P1.
    luc'hskeudennhemp
  • P2.
    luc'hskeudennhec'h
  • P3.
    luc'hskeudennhent
  • I.
    luc'hskeudennhed
    Potential conditional (present) S1. luc'hskeudennehen pe luc'hskeudennahen S2. luc'hskeudennehes pe luc'hskeudennahes S3. luc'hskeudennehe pe luc'hskeudennahe P1. luc'hskeudennehemp pe luc'hskeudennahemp P2. luc'hskeudennehec'h pe luc'hskeudennahec'h P3. luc'hskeudennehent pe luc'hskeudennahent I. luc'hskeudennehed pe luc'hskeudennahed
  • S1.
    luc'hskeudennehen
    pe
    luc'hskeudennahen
  • S2.
    luc'hskeudennehes
    pe
    luc'hskeudennahes
  • S3.
    luc'hskeudennehe
    pe
    luc'hskeudennahe
  • P1.
    luc'hskeudennehemp
    pe
    luc'hskeudennahemp
  • P2.
    luc'hskeudennehec'h
    pe
    luc'hskeudennahec'h
  • P3.
    luc'hskeudennehent
    pe
    luc'hskeudennahent
  • I.
    luc'hskeudennehed
    pe
    luc'hskeudennahed
    Potential conditional (present) S1. luc'hskeudennhen S2. luc'hskeudennhes S3. luc'hskeudennhe P1. luc'hskeudennhemp P2. luc'hskeudennhec'h P3. luc'hskeudennhent I. luc'hskeudennhed
  • S1.
    luc'hskeudennhen
  • S2.
    luc'hskeudennhes
  • S3.
    luc'hskeudennhe
  • P1.
    luc'hskeudennhemp
  • P2.
    luc'hskeudennhec'h
  • P3.
    luc'hskeudennhent
  • I.
    luc'hskeudennhed

Unreal conditional (past)

    Unreal conditional (past) S1. luc'hskeudennjen S2. luc'hskeudennjes S3. luc'hskeudennje P1. luc'hskeudennjemp P2. luc'hskeudennjec'h P3. luc'hskeudennjent I. luc'hskeudennjed
  • S1.
    luc'hskeudennjen
  • S2.
    luc'hskeudennjes
  • S3.
    luc'hskeudennje
  • P1.
    luc'hskeudennjemp
  • P2.
    luc'hskeudennjec'h
  • P3.
    luc'hskeudennjent
  • I.
    luc'hskeudennjed
    Unreal conditional (past) S1. luc'hskeudennzen S2. luc'hskeudennzes S3. luc'hskeudennze P1. luc'hskeudennzemp P2. luc'hskeudennzec'h P3. luc'hskeudennzent I. luc'hskeudennzed
  • S1.
    luc'hskeudennzen
  • S2.
    luc'hskeudennzes
  • S3.
    luc'hskeudennze
  • P1.
    luc'hskeudennzemp
  • P2.
    luc'hskeudennzec'h
  • P3.
    luc'hskeudennzent
  • I.
    luc'hskeudennzed
    Unreal conditional (past) S1. luc'hskeudennezen pe luc'hskeudennazen S2. luc'hskeudennezes pe luc'hskeudennazes S3. luc'hskeudenneze pe luc'hskeudennaze P1. luc'hskeudennezemp pe luc'hskeudennazemp P2. luc'hskeudennezec'h pe luc'hskeudennazec'h P3. luc'hskeudennezent pe luc'hskeudennazent I. luc'hskeudennezed pe luc'hskeudennazed
  • S1.
    luc'hskeudennezen
    pe
    luc'hskeudennazen
  • S2.
    luc'hskeudennezes
    pe
    luc'hskeudennazes
  • S3.
    luc'hskeudenneze
    pe
    luc'hskeudennaze
  • P1.
    luc'hskeudennezemp
    pe
    luc'hskeudennazemp
  • P2.
    luc'hskeudennezec'h
    pe
    luc'hskeudennazec'h
  • P3.
    luc'hskeudennezent
    pe
    luc'hskeudennazent
  • I.
    luc'hskeudennezed
    pe
    luc'hskeudennazed

Imperative

Imperative (affirmative)

    Imperative (affirmative) S1. S2. luc'hskeudenn S3. luc'hskeudennet P1. luc'hskeudennomp P2. luc'hskeudennit P3. luc'hskeudennent I.
  • S1.
  • S2.
    luc'hskeudenn
  • S3.
    luc'hskeudennet
  • P1.
    luc'hskeudennomp
  • P2.
    luc'hskeudennit
  • P3.
    luc'hskeudennent
  • I.

Imperative (negative)

  • S1.
  • S2. na luc'hskeudenn ket
  • S3. na luc'hskeudennet ket
  • P1. na luc'hskeudennomp ket
  • P2. na luc'hskeudennit ket
  • P3. na luc'hskeudennent ket
  • I.







Imperative (negative) S1. S2. na luc'hskeudenn ket S3. na luc'hskeudennet ket P1. na luc'hskeudennomp ket P2. na luc'hskeudennit ket P3. na luc'hskeudennent ket I.